Trzy warianty konta dla małych, średnich i dużych firm

Konto firmowe jest niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej – co do tego nie mamy wątpliwości. Jednak nie zawsze wybieramy skutecznie. Często nie mamy czasu na negocjacje, nie potrafimy znaleźć odpowiedniej oferty oraz nie wiemy, że odpowiednie banki oferują różne możliwości w ramach tej samej usługi.

Dziś co nieco przybliżymy trzy poziomy kont bankowych dla firm.

Konto w wersji podstawowej – dla małych i jednoosobowych

Choć w podtytule widnieje grupa docelowa kont standardowych w ramach ofert dla firm, to nie da się ukryć, że może być to ciekawa opcja dla niemalże każdej działalności. W podstawowym pakiecie banki starają się zapewnić najważniejsze aspekty, które mogłyby przydać się w codzienności właściciela firmy, a jednocześnie pozostawiają furtkę na dodatkowe opcje kont wyższej klasy. W podstawie nie płacimy za prowadzenie konta, pod warunkiem, że robimy z niego przelewy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego. Do tego brak opłat za przelewy do tych właśnie odbiorców, czyli czynności podstawowe przy działalności gospodarczej, oraz pełna kontrola z aplikacji i dostęp do placówek na terenie kraju. Skromnie, ale wystarczająco dla wielu.

Trzy warianty konta dla małych, średnich i dużych firm

Konto w wersji średniej – małe i średnie firmy

Raczej dla przedstawicieli mniejszych i średnich działalności, zwykle bez spółek czy dużych firm. Jednak nie zawsze jest to reguła. Są to bowiem konta, które próbują być tzw. złotym środkiem. Nie ma tu może największych luksusów, na jakie właściciele firm mogą liczyć, ale zwykle banki wyposażają tego rodzaju konta w satysfakcjonujące rozwiązania. Przede wszystkim powiela się to, co widzieliśmy w przypadku konta podstawowego. Prowadzenie konta jest jednak płatne, choć nie są to kwoty wysokie. W zamian za to jednak otrzymujemy darmowe wypłaty z różnego rodzaju bankomatów – zależnie od banku – choć często powyżej 100 złotych transakcje są darmowe w każdym z nich. Mamy tu także brak opłaty za 15, 20 dowolnych przelewów, innych niż ZUS oraz US.

Konto na bogato – dla dużych firm

Konto w wersji premium to przede wszystkim powielenie tego, co w poprzednich dwóch wersjach oraz dodatkowe lub rozszerzone możliwości. Zamiast 15 czy 20 przelewów za darmo, mamy tu nawet 40 czy 50, w zależności od oferty. Nie płacimy za kartę do konta i, co może być bardzo korzystne dla spółek sp. z o.o., nie ma opłat za wieloosobową autoryzację przelewu. To wszystko, co powinno mieć konto firmowe. I jeszcze więcej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *