Masz firmę – skorzystaj! Przegląd ofert kont firmowych w bankach

Bez nazwisk i danych, ale za to z zabójczą precyzją. Oto jak przedstawimy za moment najlepsze oferty, jeśli chodzi o konta dla firm.

Niezależnie od tego czy jesteś właścicielem dużego kombinatu czy małego przedsiębiorstwa albo rodzinnej firmy, ważne, byś wiedział jakie konto może dać Ci więcej satysfakcji i korzyści.

Konto z bonusem

Niektóre banki w sposób szczególny dbają o firmy. Dlatego coroczna klasyfikacja Forbesa pokazuje, które robiły to nad wyraz skutecznie, a które tylko markowały dobre rozwiązania dla przedsiębiorców. Niektóre z czuba tabeli oferują ciekawy i prosty sposób na dodatkowe zaoszczędzenie gotówki. Oto bowiem możemy, mając firmę oczywiście, założyć proste konto z normalnymi warunkami (większość transakcji za zero złotych), opłacić pierwszy przelew do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na konkretną, podaną przez bank kwotę i zapłacić za coś kartą debetową dodawaną do konta, aby otrzymać sto złotych premii. Mała rzecz, a cieszy.

Masz firmę – skorzystaj! Przegląd ofert kont firmowych w bankach

Coś dla spółek

Niektóre banki w sposób szczególny traktują także spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Chodzi tu o tzw. sp. z o.o., czyli spółki, które wiele przelewów wykonują do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego. To właśnie w takim koncie darmowe są i jedne, i drugie. Co więcej? Przede wszystkim darmowa karta, pomoc eksperta oraz brak prowizji za wieloosobową autoryzację przelewów, co jest niezwykle korzystne w takich spółkach.

Standardowo, komfortowo, ekskluzywnie

Dodatkowym słowem, które pasuje do tego zestawienia jest premium. Chodzi bowiem o różne oferty, różnych kont firmowych z różnymi możliwościami. Małe firmy chętniej sięgną po klasyczny standard, darmowe wypłaty z bankomatów, darmowe przelewy do ZUS-u oraz US czy brak opłat za kartę do konta. Nieco większe przedsiębiorstwa wybierają opcję pośrednią, komfortową, która zapewnia im nie tylko wyżej wspomniane przelewy bez opłat, ale także inne, w liczbie określonej przez umowę bankową (nawet do 20 miesięcznie). Najwyższy pakiet zwykle daje najwięcej, ale jest i najdroższy i najbardziej opłaca się dużym firmom. Tutaj mówimy o darmowych przelewach w liczbie 40 czy 50 w miesiącu, wypłacie powyżej 100 złotych z większości bankomatów za zero złotych czy opiece profesjonalnego eksperta w placówce banku.

Konto firmowe ma wiele twarzy i może być wykorzystywane tak przez jednoosobową działalność gospodarczą, jak i na potrzeby wielkiej sieci sklepów. Wszystko zależy rzecz jasna od banku oraz warunków, jakie uda nam się uzgodnić.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *